У Вугледарі провели «гостинний» фестиваль

10.09.2018 Новости

Цими днями Вугледар приймав у себе жителів сусідніх сіл – членів майбутньої об’єднаної громади. Разом провели чудовий культурний фестиваль, що відтепер має стати спільною візитівкою.

– Основну ідею фестивалю вклали у логотип, – пояснила заступник директора Агенції розвитку Вугледара Тетяна Сігаєва. – Це серце, яке об’єднує в собі наше місто і села, наче частини одного пазлу. Хотіли сказати цим, що окремо один від одного ми лише населені пункти, але разом – спроможна та гостинна громада.

Фестиваль – проект програми «Бюджет участі», який Агенція розвитку реалізовувала разом з громадською організацією «Інтеграція в майбутнє» за міський кошт. Суттєву допомогу надали також місцеві підприємці та спонсори, одним з яких виступив народний депутат України Сергій Сажко. Він особисто привітав жителів на відкритті фестивалю.

– Вугледар – дійсно гостинна громада, – зауважив Сергій Миколайович. – Ще недавно ми були учасниками фестивалю «Вугледар інкогніто», а вже сьогодні зустрічаємо новий. За це велике спасибі меру Андрію Сіличу, організаторам, волонтерам – всім, хто проявив небайдужість та подарував місту велику подію. Впевнений: такі починання слід обов’язково підтримувати – бо вони справді об’єднують людей.

Провести захід вирішили на території старого парку, в який наче вдихнули нове життя.

– Колись цей парк був досить популярним місцем серед вугледарців, вони приходили сюди на танці, – розповіла Тетяна. – На святі люди дякували, що ми оживили ті спогади, зацікавили молодь та нагадали старшим про минулі часи.

Відпочивальників зустрічали ярмарком, футбольним турніром, анімаційною програмою для дітей та різноманітними майстер-класами.

– Вперше запровадили тут локацію «Жива бібліотека», хоча й дещо сумнівалися, чи оцінять її. Всі звикли, що фестиваль – це зазвичай музика, їжа та напої. А ми хотіли показати, що тут можна також культурно збагатитися. Запросили поета з Вугледару Миколу Бихалова, він читав свої вірші. Людям сподобалося.

Шалений успіх мали й творчі уроки від місцевої художниці Рози Гонтар. Але найбільшу увагу привернув до себе кулінарний баттл. Його учасники змагалися в приготуванні традиційної української страви – вареників, які варили тут же, на справжній польовій кухні. Її за сприяння мера для фестивалю надали військові Національної Гвардії України.

– Було дуже атмосферно, – зізнались організатори.

Ближче до вечора публіка перебралася до головної сцени, куди підтримати місцевих музикантів з гурту «31 октября» вийшли гості із Маріуполя – молодіжна команда «SunScream».

– Від фестивалю отримала масу позитивних емоцій, – поділилася враженнями жителька Вугледару Ольга Лопаткіна. – Діти наїлись вареників, а ми – чебуреків! Гарне музичне оформлення, гості з Маріуполя порадували. Все було дуже красиво, незвично та круто!

Яндекс.Метрика