Школярі з Донецької області побували у Верховній Раді

20.05.2019 Новости

Два чудових дня провели в Києві 25 старшокласників з Вугледара, Новогродівки, Селидового, Великоновосілківського та Мар'їнського районів Донецької області. Ця поїздка стала для них нагородою за високі досягнення в навчанні і перемогу в конкурсі творів до 9 Травня, який третій рік поспіль проходить за ініціативи народного депутата Сергія Миколайовича Сажка. За цей час в столиці нашої Батьківщини вже побували близько 100 учнів зі шкіл округу – автори кращих творів та обдаровані діти з прифронтової зони.

Завданням конкурсу було розповісти про історію війни через призму історій своєї сім’ї, своїх рідних, які пережили ті страшні події або втратили близьких.

Самі діти – учасники конкурсу – кажуть, що писати було цікаво. Під час розмов виявлялося, що війна, яка здавалася дуже далекою, насправді лишила в історії саме їхньої родини дуже відчутний слід.

Так, Ярослав Сусідко з Максимівської ООШ Мар’їнського району написав про свою прапрабабусю Варвару Шульгу, чоловік якої загинув разом з іншими солдатами, намагаючись зупинити німецькі танки.

«У селі Любимівка Гуляйпольського району – їхня братська могила», – каже хлопець.

У Аліни Волощенко з Курахового прадід загинув вже під Берліном, наприкінці війни, а у Єлизавети Богданової з цього ж міста – прадідусь і прабабуся пережили війну ще дітьми, але й досі не забули страшні воєнні та тяжкі повоєнні роки.

«Звісно, мені хотілося перемогти, до того ж я чула про конкурс від тих, хто вже побував на екскурсіях, – розповідає Єлизавета. – Але коли зателефонували і сказали, що мене обрано переможцем, я навіть не одразу повірила, а потім дуже зраділа. До того ж то був мій день народження, ось такий приємний подарунок вийшов».

16-го травня хлопці та дівчата з керівниками групи виїхали до Києва. Попереду в них були два дня київських канікул.

Перший сюрприз для тих, хто ще не відвідував столицю України: готельні номери, де жили діти, були розташовані на 18-му поверсі – звідси майже все місто як на долоні.

А далі – візит до Верховної Ради, де старшокласників зустрів народний депутат Сергій Сажко. Разом вони пройшлися коридорами парламенту, побували в залі засідань, в робочому кабінеті нардепа.

Такої можливості школярам округу раніше ніхто не надавав. Подібну практику вперше започаткував саме Сергій Миколайович.

До речі, цього року юним екскурсантам пощастило: йшов пленарний тиждень, тож вони побачили роботу народних обранців на власні очі.

«Рада менша, ніж здається по телевізору, а ось люстра у сесійній залі – така сама, – ділилися враженнями діти. – І виставок багато: історія українського парламентаризму, художня, старовинної вишиванки – все це дуже цікаво».

Народний депутат із задоволенням відповів на всі питання, які цікавили гостей. А на завершення зустрічі Сергій Сажко вручив переможцям конкурсу і талановитим дітям з Мар'їнки та Красногоровки грамоти і призи.

«Пишаюся вами! Попереду у вас все життя, головне – не боятися починати щось нове, не пасувати перед труднощами, шукати шляхи подолання проблем, і тоді вам підкоряться будь-які життєві вершини, – звернувся він до дітей. – А я обов'язково допоможу вам на цьому шляху».

В цей же день школярі побували в Музеї війни 1941-1945 рр. на Печерську. Музейні експонати наочно проілюстрували те, про що вони писали в своїх творах: повістки на фронт, похоронки, листівки, зброя – радянська і німецька, нагороди, одяг і побутові речі в'язнів концтаборів...

«Було б так добре, якби всі війни пішли назавжди», – казали діти після екскурсії.

Другий день у Києві виявився не менш цікавим. З самого ранку учні поїхали в заміський зоопарк «12 місяців». Сімейство жирафів, носоріг, фламінго, мавпи, пара верблюдів, страуси викликали непідробний інтерес і живу реакцію не тільки у дітей, але й у дорослих. Та абсолютно зачаровані всі були парою камчатських ведмедів, які влаштували справжню водну битву між собою в басейні.

Після зоопарку на дітвору чекала прогулянка на теплоході по Дніпру: гарна нагода ще раз подивитися на статую Батьківщини-матері, Києво-Печерську лавру, Михайлівський Золотоверхий собор та інші знакові місця Києва.

Надовго запам'ятається поїздка Анні Король з Вугледару – 18 травня у неї саме був день народження. Зі святковою датою її привітала вся група, а подарунок від народного депутата став приємною несподіванкою.

Бути в Києві і не побачити Хрещатик? Це неправильно! Вже фактично перед поверненням додому старшокласники відвідали головну вулицю столиці і Майдан Незалежності, щоб зробити фото на згадку про поїздку.

«Дякую Сергію Миколайовичу за ідею конкурсу – це дуже потрібно для того, щоб не переривався зв’язок поколінь, щоб ми пам’ятали своє минуле, – поділилася своїми думками вчитель зарубіжної літератури Ольга Олішевська із Селидового. – До того ж, діти самі вибороли собі нагороду – поїздку до Києва, це додало їм впевненості у своїх силах, бажання рухатися вперед, розвиватися. Окремо хочу подякувати за організацію відпочинку – вперше бачу такий рівень: все продумано до дрібниць, діти повсякчасно відчували увагу і повагу до себе. Впевнена, враження від цих двох чудових днів залишаться у їхній пам’яті надовго».

Яндекс.Метрика