Сергій Сажко: «Закон про ринок електричної енергії далекий від ідеалу»

25.03.2017 Законодательная деятельность

Для того, щоб цей важливий документ міг реально змінити ситуацію в Україні, у першу чергу на користь споживача, його треба доробити, вважає народний депутат.

Законопроект №4493 «Про ринок електричної енергії» був розглянутий на засіданні комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), де його готували до голосування у парламенті.

«Безумовно, необхідність формування вільного ринку електроенергії в Україні назріла давно, — сказав Сергій Сажко, який брав безпосередню участь у засіданні. — В першу чергу це позитивно позначиться на пересічних споживачах, які згідно з законом мають стати головними суб'єктами ринку й отримати можливість самостійно вибирати постачальника послуг, а останні — чесно конкурувати між собою. Про це я говорив ще два роки тому, коли презентував альтернативний урядовому законопроект «Про засади функціонування ринку електричної енергії України» (реєстр. № 2199-а)».

На жаль, питання не вирішене досі, а запропонований до розгляду у Верховній Раді законопроект №4493 далекий від ідеалу. На думку Сергія Миколайовича, в нього необхідно внести цілий ряд поправок, які зокрема стосуються виключення можливостей для зловживань і корупції з боку чиновників, а також створення умов для виконання Україною взятих на себе зобов'язань по директивам.

Всі ці пропозиції Сергій Сажко озвучив під час обговорення законопроекту; частину з них члени комітету ПЕК взяли до уваги.

Яндекс.Метрика