Рада дала аграріям «зелене світло»

05.06.2019 Законодательная деятельность

Верховна Рада ухвалила законопроект №6527-д «Про сільськогосподарську кооперацію» в першому читанні. Свій голос «за» віддали 233 парламентарі, серед них – народний депутат від нашого округу Сергій Сажко.

Новим законопроектом, на відміну від чинного регулювання, усуваються невиправдані обмеження і надаються додаткові можливості для розвитку сільськогосподарських кооперативів в Україні. Зокрема, пропонується відмовитися від їхнього жорсткого розподілу за типами на виробничі та обслуговуючі. Це надасть можливість членам (засновникам) сільськогосподарського кооперативу самостійно обирати види діяльності: виробничий, обслуговуючий, переробний або багатофункціональний, а також форму діяльності – з метою чи без мети отримання прибутку. Відповідно, пропонується перехід до єдиної організаційно-правової форми – сільськогосподарський кооператив.

На результати голосування Ради вже позитивно відреагували в аграрних асоціаціях.

– Це був історичний день для українського аграрного сектору – прийняття закону, який дає можливість малим і середнім аграріям на рівні конкурувати з великими. Цілих 4 роки, уявіть – 4 роки, ми разом його тягнули. Не раз було бажання опустити руки і здатися, але ні. Я дуже хочу подякувати народним депутатам України, які підтримали даний законопроект, – відзначив голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

Організація в кооперативи – чудове рішення не тільки для малих виробників продукції, але й для великих фермерів: для них це можливість виходу на нові ринки збуту, пояснив народний депутат Сергій Сажко. У межах виборчого округу парламентарія два сільськогосподарських райони – Мар’їнський та Великоновосілківський. Тож підтримці аграріїв депутат приділяє систематичну увагу. Зокрема, він вважає, що Верховна Рада має прийняти Єдину стратегію розвитку аграрного сектору, а також наполягає на поверненні фермерам відшкодування ПДВ та необхідності адресної підтримки малих і середніх фермерських господарств.

– Кооперація заради ефективної переробки та збуту продукції дозволить аграріям розраховувати на нові перспективи, – каже Сергій Сажко. – В світі вже давно зрозуміли користь такої практики: там частка продукції сільськогосподарських кооперативів на аграрному ринку сягає близько 40-50%. А в Україні їх – менше 1%. Самотужки досягти значних результатів фермерам досить складно. Тож вони мають об’єднуватись задля продуктивної роботи своїх господарств. Сподіваюсь, що новий закон надасть нашим аграріям додаткові можливості для розвитку.

Яндекс.Метрика