Народний депутат Сергій Сажко закликав уряд припинити знищення вугільної галузі

16.01.2019 Законодательная деятельность

Під час ранкового засідання в Верховній Раді політик заявив, що на державних вугільних підприємствах країни, в тому числі й на шахтах його виборчого округу, ситуація катастрофічна.

– Вперше за всю історію незалежної України голодний протест на захист своїх прав оголосили жінки. Десять днів працівники вуглехімічної лабораторії шахти «Курахівська» голодували, бо з липня не отримували заробітну плату. І тільки після цього їм виплатили частину боргів, – сказав він.

Народний депутат обурений: до чого треба було довести вугільну галузь, щоб на такий радикальний крок зважилися жінки. Всі вони – кваліфіковані спеціалісти інженерної ланки з багаторічним досвідом, працюють за мінімальну заробітну плату, але й ту не отримують вчасно. Їхні вимоги Сергій Сажко поділяє та вважає цілком законними – повне погашення заборгованості, підвищення та своєчасна виплата зарплати, а також скасування норми про розподіл працівників шахт на промислову та непромислову групи.

Місяцями не отримуючи зароблених грошей, гірники змушені вдаватись до протестних акцій. Проте реакції на це з боку чинної влади немає. За всі десять днів, поки голодували жінки, жодний представник профільного міністерства чи уряду не спромігся приїхати та розібратися в ситуації.

– Питання в тому, чим викликана така бездіяльність: байдужістю до власних громадян чи абсолютною непрофесійністю? Особисто я дуже рекомендую чиновникам відвідати шахтарські міста і послухати, що про їхні так звані «реформи» говорять прості люди, – підкреслив депутат.

Він нагадав – з приводу кризової ситуації, яка склалася у вугільній галузі, була проведена не одна нарада з шахтарськими профспілками та урядом. Проблему обіцяв взяти під особистий контроль навіть прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Проте все так і залишилося на словах. Більше того – під час чергової зустрічі з гірниками міністр енергетики Ігор Насалик відкрито заявив, що й нинішній рік стане для галузі роком виживання.

– Більше трьох років держава не вкладає жодної копійки в модернізацію виробництва. Що далі – зупинка підприємств? Від роботи лише чотирьох шахт «Селидіввугілля» залежить доля 6 тисяч робітників з сім’ями і майбутнє 6 міст. Про це в міністерстві подумали? Всю провину там перекладають на плечі керівників вугільних підприємств, яких саме ж міністерство і призначає, – зауважив Сергій Сажко.

Народний депутат вкотре звернувся з парламентської трибуни до прем’єр-міністра й Президента України з вимогою вжити невідкладних заходів щодо порятунку вугільної галузі. А від міністерства енергетики затребував зрозумілого звіту перед депутатами Верховної Ради та шахтарями про конкретні кроки, які були зроблені для виведення державних вугільних підприємств з системної кризи.

Яндекс.Метрика