Народний депутат Сергій Сажко виступив партнером Всеукраїнського фестивалю

30.09.2018 Работа на округе

29 вересня на жителів Вугледару чекала грандіозна подія – тут пройшов масштабний Всеукраїнський фестиваль, який підготували представники Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» міста Київ та місцеві активісти «Студії ідей 78».

Фестиваль провели під концептом «Культурный АнтиВірус». Його засновники та партнери, в число яких увійшов народний депутат України Сергій Сажко, представили вугледарцям якісно новий формат проведення великого культурного заходу.

– Сьогодні дуже важливо наповнювати наші міста атмосферою єдності, підтримки та усвідомленням приналежності до великої української родини, – вважає Сергій Миколайович. – Радує, що справу, яку свого часу ми розпочинали з Асоціацією міст України, зараз активно підхоплює молодь. Змінюючи на краще свій рідній дім, місто чи область, молоді люди врешті-решт творять майбутнє всієї країни.

До проведення масштабного заходу організатори готувалися довгих 80 днів.

– Вугледар – вже 40 місто, яке ми відвідали, – розповів автор та ідеолог фестивалю Денис Блощинський. – Більше 190 тисяч людей взаємодіяли з нашими ідеями та майданчиками, це вражаюче число. І мені дуже подобається, що в проекті задіяні влада, бізнес та активісти. Це живі, реальні люди, які підтримали нас і включилися в процес: хтось допоміг грошима, хтось ресурсом чи своїм власним часом. Саме в такий спосіб команда волонтерів творила цей фестиваль.

Вздовж Шахтарського бульвару, де, власне, й розгорнулися основні події, на глядачів чекали безліч кративних ідей. Програма фестивалю складалася з понад 20 напрямків активностей та майданчиків, де кожен із відвідувачів знайшов для себе щось цікаве.

На площині «Містечко майстрів» йшли майстер-класи: тут бажаючих навчали в’язанню, свічкарству. соломоплетінню, декупажу тощо. На спортивній локації гостей розважали показовими виступами шахтарські богатирі та маріупольська команда з вуличного воркауту.

У «Містечку НГО» можна було дізнатися про діяльність неурядових громадських організацій міста, а на сусідньому майданчику – поговорити про роботу влади, висловити власні ідеї щодо подолання наявних проблем та поділитися побажаннями на майбутнє.

Лектори локації «Охорона здоров’я» закликали містян визначитися з вибором сімейного лікаря, стати в електронну чергу чи скористатися «валізкою медичної допомоги». Майданчик користувався безумовним попитом, адже здоров’я – важлива тема, яка хвилює кожного з нас.

Гостям Вугледара організатори показали інсталяцію шахтної виробки – об’ємні зображення і звуки дозволяли відчути себе спражнім шахтарем, тут також можна було зробити «селфі на щастя» з Добрим Шубіним. Особливий захват інсталяція викликала у малечі, адже на зображеннях, що містилися тут, деякі впізнавали своїх батьків або родичів.

Хтось із вас мріяв зібрати собі маленького робота або хоча б навчитися керувати ним? Тоді вам варто було зазирнути до видовищної локації «Сучасна Україна». Тут відвідувачам фестивалю презентували різні винаходи робототехніки і розповіли про цікаві стартапи. Сергій Теличко – переселенець із Донецька – рік тому започаткував у Вугледарі Робоклуб. В команду тренерів увійшли кілька чоловік, серед яких є навіть кандидат технічних наук. Пройшовши спецільний курс у міжнародній академії, вони взялись навчати дітей.

– На грант від Міжнародної організації з міграції (МОМ) придбали конструктори з програмування та робототехніки. Ціна одного стартує від 10 тисяч гривень, – розповів Сергій. – За рік навчання наші діти стали призерами Всеукраїнського фестивалю Олімпіада WRO, Всеукраїнського фестивалю робототехніки та інноваційних технологій BestRoboFest-2018, міжнародного фестивалю у Горішніх Плавнях. У підсумку за рік взяли 7 призових місць. Навіть з Японії надійшло запрошення позмагатися.

Сьогодні в клубі навчаються близько 40 дітей. З наступного тижня вони готуватимуться до участі у всесвітньому заході First Lego League, що охоплює більш ніж 80 країн.

– Програмування – сучасна тенденція, –  вважає керівник клубу. – Ще змалку діти мають оволодіти цією технологією, аби в майбутньому наша країна не пасла задніх, а була реальним конкурентом на світому ринку ідей.

На відвідувачів фестивалю чекали також інтелектуальні ігри, кольорове дерево, відкрита бібліотека, дитячий майданчик, кінопокази, автентична українська кухня, «антивірусні» напої, арт-фотозона у вигляді візуального образу фестивалю – Пекмена, персонажу з відеоігор. А ввечері, після насиченого дня, жителі Вугледару змогли сповна відірватися на рок-концерті за участі запрошених груп NESPROSTA, Royalcat, Morj та Secret Forest.

– Ваш антивірус справді заряджає людей на позитив та емоції, українську культуру, – підкреслила програмний менеджер фестивалю Анастасія Вергелес. – І величезна кількість людей, які прийшли сьогодні на свято, підтверджує, що ви рухаєтесь у правильному напрямку.

Яндекс.Метрика