Хворого хлопця з Мар’їнки провідав народний депутат

07.05.2018 Новости

Складне і небезпечне дитинство у наших дітей з Донбасу. Особливо тих, хто живе на лінії розмежування. Кирила Яковлєва з Мар’їнки, як і сотню інших маленьких жителів прифронтових міст і сіл, війна змусила рано подорослішати. Десь позаду залишилося звичне мирне життя, в якому не було місця безсонним ночам, проведеним у підвалі, урокам, які доводиться вчити під звуки снарядів, що рвуться, – їхній калібр та радіус влучення дітлахи давно навчилися визначати на слух. Тоді можна було без побоювань гратися з однолітками на вулиці, бігати до річки або лісосмуг. Зараз дорослі суворо забороняють наближатися до таких місць. Діти й самі розуміють – не можна, стріляють. До того ж, там можна натрапити на міну чи снаряд, що не розірвався.

Побачене та пережите важкими наслідками позначається на дитячому здоров’ї. Спочатку від сирого підвалу, в якому разом з мамою і бабусею ховався від обстрілів, у Кирила стали боліти ноги. А нещодавно, після обстеження хлопця в лікарні, сім’ю Яковлєвих шокували діагнозом: у дитини розвивається цукровий діабет.

– Стала помічати, що син багато води п’є. За день міг випити до 5 літрів, – розповідає мати хлопця, Наталія. – А потом став худнути. Звернулися до лікарів в Курахівську лікарню, звідти нас направили на обстеження до Маріуполя. І після того, як здали всі аналізи, нам сказали про цукровий діабет.

Коли про хворобу Кирила дізналися його однокласники та вчителі з Мар’їнської школи №2, зібрали кошти, аби допомогти з лікуванням. А днями до сім'ї Яковлєвих завітав народний депутат Сергій Сажко. Це не перша зустріч народного обранця з хлопцем із Мар’їнки.

– Два роки тому дізнався про нелегку долю Кирила з сюжету, який зробили журналісти «Громадського ТБ Донбасу», – каже Сергій Миколайович. – Виявляється, до війни він брав участь у відбірковому турі шоу «Україна має талант». А тепер разом із рідними вимушений жити в зоні постійних обстрілів. Захотів особисто зустрітися та поспілкуватися з цим хлопцем, підтримати його. Тоді ж постарався виконати одне з його новорічних бажань – Кирило дуже мріяв про ноутбук.

Тепер від заповітного подарунку сина не відірвеш, каже Наталія. Весь свій вільний час хлопець проводить за ним. Щоправда, останнім часом через хворобу стали дещо обмежувати його ігри за комп’ютером.

Під час нинішньої зустрічі народний депутат передав для Кирила продуктовий набір і мультиварку, яку попросила мати.

– В місті четвертий рік немає газу, – скаржиться жінка. – А син має повноцінно харчуватися. Надто тепер, коли йому призначили спеціальну дієту. А в мультиварці можна швидко приготувати смачну та корисну їжу. Лікарі кажуть, є вірогідність, що син цю хворобу «переросте». Тож всі сили тепер спрямовуємо на те, щоб Кирило одужав.

Яндекс.Метрика